Dofinansowanie zadania w ramach programu „Mur,ale historia Wojska Polskiego” Ministerstwa Obrony Narodowej

Z radością informujemy, że Fundacja Na Rzecz Rozwoju Gminy Suwałki otrzymała dofinansowanie Ministra Obrony Narodowej na zadanie pn. Wspomnienie o białych ułanach – upamiętnienie 2 Pułku Ułanów Grochowskich na ścianie Szkoły Podstawowej w Przebrodzie, patrona szkoły” w kwocie 20 000 tysięcy złotych w ramach programu „Mur, ale historia Wojska Polskiego”.
W ramach zadania powstanie mural z patronem na budynku Szkoły Podstawowej im. 2 Pułku Ułanów Grochowskich w Przebrodzie, odbędzie się również szkolenie tematyczne z zakresu terenoznawstwa oraz orientacji w terenie dla uczniów. Zostanie zorganizowana wystawa edukacyjno- patriotyczna przedstawiająca historię 2 Pułku Ułanów Grochowskich. Zadanie zakończy uroczyste odsłonięcie muralu oraz Akcja Przywrócić Pamięć Nazwiskom” polegająca na upamiętnieniu poległych żołnierzy  poprzez zapalenie 243 zniczy obelisku  ułanów na cmentarzu parafialnym.

Dofinansowanie zadania w ramach programu „Mur,ale historia Wojska Polskiego” Ministerstwa Obrony Narodowej
Przewiń do góry
Skip to content