Podpisanie umowy na dofinansowanie operacji pn. ,,Budowa infrastruktury sportowo-rekreacyjnej w Brodzie Nowym”

W dniu 13 września 2023 r. Wójt Gminy Suwałki – Zbigniew Mackiewicz podpisał w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Podlaskiego umowę o dofinansowanie operacji pn. ,,Budowa infrastruktury sportowo-rekreacyjnej w Brodzie Nowym” ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020, działanie: Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER, poddziałanie 19.2 ,,Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” z wyłączeniem projektów grantowych oraz operacji w zakresie podejmowania działalności gospodarczej.
Celem operacji jest budowa wielofunkcyjnego boiska sportowego w Brodzie Nowym oraz udostępnienie mieszkańców i turystom obszaru LSR infrastruktury sportowo-rekreacyjnej.

W ramach projektu powstanie ogólnodostępna infrastruktura, składająca się z:
1) ogrodzonego boiska do gry w piłkę nożną, siatkową i inne gry zespołowe;
2) boiska do koszykówki;
3) obiektów małej architektury tj. 2 edukacyjne ławostoły, stojaki na rowery.
Inwestycja zostanie zrealizowana jeszcze w 2023 r.