Jubileusz 20-lecia Zespołu Śpiewaczego „Wigranie”

9 lipca 2023 roku Zespół Śpiewaczy Wigranie ze Starego Folwarku świętował swoje 20-lecie w Wigrach. Z tej okazji Panie dały koncert w ogrodach klasztoru wigierskiego. Były życzenia, kwiaty, upominki i jubileuszowy tort. Kolejnych lat radosnego śpiewania i sukcesów życzyli Jubilatkom Zbigniew Mackiewicz, wójt gminy Suwałki, Marek Jeromin, przewodniczący Rady Gminy oraz Tadeusz Chołko, były wójt gminy, który przybliżył historię powstania grupy. Z życzeniami przybyli też Wiesława Burnos, wicemarszałek województwa podlaskiego, Artur Łuniewski, wicestarosta suwalski, ksiądz Jacek Nogowski proboszcz parafii wigierskiej, zaprzyjaźnione zespoły Jezioranki i Szuwarki z Wiżajn oraz radni gminni i sołtysi. Powstały w 2003 roku Zespół, któremu przewodzi Anna Szafranowska tworzy osiem Pań. W sumie przed dwie dekady w grupie śpiewało ponad 20 osób, kobiet i mężczyzn. Dwudziestoletnie Wigranie to szereg koncertów w regionie, Polsce i na Litwie, to występy i nagrody na Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu Dolnym, udział w programach telewizyjnych, wydana płyta i teledyski, to przede wszystkim kultywowanie starych pieśni Suwalszczyzny, krzewienie gwary i obyczajów, za co Jubilatkom dziękujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Jubileusz 20-lecia Zespołu Śpiewaczego „Wigranie”
Przewiń do góry
Skip to content