Dzień patrona Szkoły Podstawowej im. 2 Pułku Ułanów Grochowskich w Przebrodzie

4 czerwca 2023 roku Szkoła Podstawowa im. 2 Pułku Ułanów Grochowskich w Przebrodzie świętowała dzień swojego patrona. Była msza święta, wizyta delegacji przy grobach ułanów i rodzinny festyn. Szkołę odwiedzili żołnierze 2. Batalionu Czołgów 1 Warszawskiej Brygady Pancernej im. Tadeusza Kościuszki, spadkobiercy 2. Pułku i przedstawiciele Stowarzyszenia Ułanów Grochowskich. Za kultywowanie ułańskich tradycji i pamięć o bohaterach dziękował żołnierzom, stowarzyszeniu oraz społeczności szkolnej Zbigniew Mackiewicz, wójt gminy Suwałki.
Dodajmy, że społeczność szkolna przykłada dużą wagę do pamięci o poległych ułanach. Co roku, 1 listopada uczniowie zapalają 243 zniczy przy pomniku poświęconym ułanom na cmentarzu parafialnym w Suwałkach.

Dzień patrona Szkoły Podstawowej im. 2 Pułku Ułanów Grochowskich w Przebrodzie
Przewiń do góry
Skip to content