Informacja dotycząca pojemników na odzież używaną

Informujemy, że na terenie Gminy Suwałki zostały rozstawione pojemniki PCK w miejscowości:
Potasznia przy budynku OSP
Stary Folwark na placu gminnym
Płociczno-Tartak przy szkole
Nowa Wieś przy budynku OSP
Przebród przy szkole
Poddubówek przy szkole
Pojemniki będą stały do dnia 31 maja 2023 r.
Do pojemników należy wrzucać głównie odzież używaną – przede wszystkim w dobrym stanie, ponieważ tylko takie ubrania w niezmienionej formie mogą trafić do drugiego obiegu i zyskać nowe życie. Ponadto do pojemników można oddać: pościel, buty i zabawki.
Pojemniki są łatwo dostępne, dzięki temu w szybki, prosty i etyczny sposób można pozbyć się swoich niepotrzebnych rzeczy, które zalegają w szafach.
Pamiętaj! Oddając odzież do pojemników PCK oszczędzasz, ponieważ w tzw. „podatku śmieciowym” płacisz za każdy kilogram tego, co wyrzucasz do kosza. Tu można pozbyć się bezpłatnie niepotrzebnych rzeczy, a tym samym pomóc osobom potrzebującym.
Więcej informacji pod numerem tel. 87 565 93 54

Informacja dotycząca pojemników na odzież używaną
Przewiń do góry
Skip to content